O ZNAČKE

“Rovnica pre dizajn: Emócie vychádzajú z tvaru, pokiaľ tvar vychádza z inovatívnej funkčnosti”

Fabio Pedrini – Hlavný dizajnér firmy SARIS

V roku 1989, Chris a Sara Fortune kúpili malú rodinnú spoločnosť Graber vyrábajúcu nosiče na bicykel v meste Madison, Wisconsin. Spolu premenovali firmu na Saris, čo je kombináciou ich mien a s novým obchodným menom sa stali nosiče Saris rýchlo globálnym úspechom. Všetky sú dodnes vyrábané v US a disribuované do celého sveta s doživotnou zárukou. V spolupráci s uznávaným talianskym dizajnérom Fabiom Pedrinim navrhli niekoľko vysoko funkčných a štýlových nosičov. Prvým z nich bol nosič Mountaineer, ktorý sa v roku 1991 dostal do predaja a z dňa na deň sa stal najlepšou voľbou u cyklistov. Dopyt po spoľahlivých a s rozumom navrhnutých nosičoch rástol rýchlo a spoločnosť v tom isto roku expedovala prvý container do Ázie. Od vtedy to bol úspech za úspechom, a v roku 1996 prichádza firma na trh s nosičom Bones. Jeho revolučný dizajn v tomto čase charakterizovali hladké oblúkové línie a pre tento segment úplne nové materiály, z ktorých bol vyrobený. Tieto tvary ihneď vzbudili pozornosť a zmenili pohľad na autonosiče bicyklov. Bones sa hneď stáva hitom a je aj dnes rozpoznateľnou a štýlovou ikonou medzi zadnými nosičmi na bicycle.

Intuitívny hneď na prvý pohľad

Aj ten dizajnovo najodvážnejší produkt by ste mali v momente pochopiť. Autonosiče SARIS sú intuitívne, pretože sú navrhnuté očami cyklistov. Už na prvý pohľad je na nich zrejmé, ako má všetko fungovať a Vaša dôvera v produkt Vám musí iniciovať pocit pohodlia za volantom z bezpečne prevážaných bicyklov. Veď predsa Váš nový nosič bicyklov by mal byť dostatočne šetrný k Vašim dvom cennostiam – bicyklu a autu.

img-design-gear

 

Výrazný dizajn vyžadaje radikálne novú funkcionalitu.

Na začiatku je potrebné si položiť otázku, ako vieme zákazníkovi uľahčiť a zjednodušiť užívanie produktu? Hlavnou myšlienkou výrobcu je preto prepojiť pocity užívateľa s jeho nadšením z produktu. To má odrážať pocit bezpečia, kedže Vaše bicykle sú tam, kde majú byť – vždy na očiach v spätnom zrkadle.

Saris-autonosiče-o-značke-dizajn

Navrhnuté cyklistami pre cyklistov

Od rysovacej dosky, produktových a záťažových testov až po samotnú výrobu, celý proces majú v rukách ľudia, ktorí milujú cyklistiku. Sme pevne presvedčení, že s autonosičom SARIS maximálne zvýraznite Vaše zážitky a pocity aj zo samotnej jazdy na bicykli. Myslíte len na to, ako veľmi máte radi svoj bike.

saris-autonosice-o-znacke-cyklisti